Robertas Vaišnoras pateikia savo įspūdžius iš susitikimo su Pasaulio čempionais - Italijos futbolo rinktine.

Antradienio pavakarę šio teksto autorius ir "Bangos" treneris Fabio Lopez praleido Kaune, kur aplankė į Lietuvą atvykusius Pasaulio futbolo čempionus - Italijos futbolo rinktinę. Treneris nekantravo susitikti su savo buvusiu auklėtiniu ir draugu, "A.S. Livorno" vartininku bei buvusiu T.Danilevičiaus bendraklubiu, Marco Amelia, kuris tik atvykęs į Lietuvą susisiekė su Fabio ir pakvietė aplankyti jį ir jo komandos draugus.
Atvykus teko lukterėti viešbučio, kuriame apsistoję keturiskart Pasaulio čempionai, restorane. Netrukus pasigirdo palydos automobilių sirenos ir pasirodė autobusas su iš treniruotės grįžtančiais italų žaidėjais. Akis iškart užkliuvo už autobuso viduryje sėdinčio ir telefonu kalbančio Alessandro del Piero.
Prie autobuso nuskubėjęs ne itin gausus Italijos fanų būrys liko nieko nepešęs, nes apsauga neleido prisiartinti prie čempionų. Visgi fanams neteko ilgai liūdėti, kadangi praėjus vos keletui minučių restorane pasirodė Filippo Inzaghi, Andrea Pirlo ir Marco Materazzi. Keletą minučių jie paskyrė fanams, su kuriais mielai fotografavosi ir dalino autografus. Progos nepraleidau ir aš, įamžindamas mūsų klubo atributiką su pasaulinio lygio žvaigždėmis. Pabendravę su gerbėjais žaidėjai neskubėdami patraukė vakarieniauti.

Po vakarienės pasirodė ir trenerio draugas Marco. Nuėję į vidinį kiemą, sutikome ir Marco komandos draugą, puolėją Cristiano Lucarreli. Abu maloniai nustebino savo draugiškumu ir paprastumu. Jie mielai šnekučiavosi su mumis bei pozavo nuotraukoms su „Bangos“ atributika. Pasišnekučiavimas užsitęsė netgi tris valandas. Per tą laiką spėjome pabendrauti ir su Massimo Ambrossini, kuris, pasirodęs vidiniame viešbučio kieme, teiravosi, kur yra Pipo (pastarasis su keletu draugų restorane prie stalo žaidė kortomis).
Bendraudamas su savo draugu, Fabio spėjo pasikonsultuoti ir su vienu iš fizinio rengimo trenerių Giovanni Andreini. Taip pat, patenkinome savo smalsumą iš Italijos rinktinės virėjo sužinoję, jog žaidėjai vakarienės metu valgė makaronus su alyvuogių aliejumi bei vištiena.
Laisvės Alėjoje bei eidami link automobilio sutikome dar kelis italų delegacijos atstovus. Tarp jų ir legendinį puolėją, jau tapusį ir legendiniu treneriu, dabartinį Italijos rinktinės vadovą Gigi Riva bei Italijos futbolo trenerių asociacijos vadovą Renzo Ulivieri.

Trečiadienio vakarą nekantraudami laukėme rungtynių tarp mūsų šalies rinktinės ir Pasaulio čempionų. Be abejo, buvo aistruolių (tarp jų ir aš), kurie turėjo viltį išvysti lygią kovą ir, galbūt, sulaukti teigiamo rezultato. Be to, laukėme, kol pasibaigs rungtynės, kadangi Marco Amelia buvo pažadėjęs surinkti visų čempionų rinktinės narių autografus ant „Bangos“ marškinėlių. Trenerio draugas šį pažadą ištęsėjo.
Taip pat knietėjo iš arčiau pamatyti likusius rinktinės narius, kurių neteko matyti antradienio vakare. Įdomu buvo iš arti pamatyti geriausią Pasaulio žaidėją, italų rinktinės kapitoną Fabio Cannavaro. Smalsu buvo sužinoti, koks iš arti atrodo aistringas ir nepailstantis Gennaro Gattuso.
Gan didelis būrys žmonių susirinko prie autobusų, kuriais turėjo išvažiuoti abiejų rinktinių nariai. Vienas pirmųjų prie autobuso pasirodė būtent Marco Amelia. Jis pasakė apsaugai, kad šie praleistų "Bangos" trenerį prie autobuso. Deja, man nebebuvo laiko laukti, kol pareis kitos italų įžymybės - Gargždų futbolo fanų autobusiukas jau buvo pasiruošę keliauti namo. Tuo tarpu mūsų treneris dar pasiliko pabendrauti su savo draugu ir suspėjo nusifotografuoti su kitomis Italijos žvaigždėmis - rinktinės treneriu Roberto Donadoni, vartininku Gianluigi Buffon ir kitais.

Vaizdai iš susitikimo:

I LYGA
MA LYGA
   Komanda R +:- T
1  Palangos Palanga 28 64:36 61
2  Gargždų Banga 28 58:26 59
3  Vilniaus Vytis 28 51:28 54
4  Alytaus Dainava 28 57:27 52
5  Telšių Džiugas 28 56:35 50
6  Klaipėdos Koralas 28 50:43 46
7  Kėdainių Nevėžis 28 41:28 45
8  Kauno Stumbras B 28 46:30 39
9  Pakruojo Pakruojis 28 40:46 39
10  Panevėžio Panevėžys 28 45:44 37
11  Trakų Trakai B 28 37:44 33
12  Šilutės Šilutė 28 36:63 27
13  Tauragės Tauras 28 34:60 22
14  Vilniaus Žalgiris B 28 39:65 18
15  Utenos Utenis B 28 22:101 10
detali lentelė