Pirmadienį 18 valandą Gargždų miesto stadione "Bangos" merginos susitiks su Vilniaus MFA "Žalgiriu".

Tai bus pirmosios 2017 metų moterų A lygos rungtynės. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų keturiais ratais varžysis šešios komandos. Tiesa, yra vienas pasikeitimas - praėjusiais metais paskutinę vietą užėmusi Jonavos ekipa nusprendė rungtyniauti I lygoje, o ją pakeitė Lietuvos merginų U-17 rinktinė. "Bangos" tvarkaraštį galite pasižiūrėti ČIA.

Šiais metais "Bangos" klubo merginos rungsis ne tik A lygoje. Jaunosios klubo auklėtinės "Banga B" išbandys jėgas I lygoje.
*
Primename, kad įėjimas į visas merginų komandos rungtynes yra nemokamas.

VISUS KVIEČIAME PIRMADIENĮ 18 VALANDĄ ATVYKTI Į GARGŽDŲ MIESTO STADIONĄ!

 

Prieš pirmąją dvikovą kalbėjomės su merginų komandos treneriu DAVID AFONSO.

 

Artėja moterų A lygos startas. Kokiomis nuotaikomis jį pasitinkate?
Kaip ir kiekvieną čempionatą šios lygos startą pasitinku maksimaliai pasiruošęs pirmai dvikovai. Pirmųjų rungtynių strategiją teko koreguoti, paaiškėjus, kad viena pagrindinės sudėties žaidėja negalės pradėti rungtynių.


Komanda čempionatui pradėjo ruoštis nuo sausio vidurio. Ar esate patenkintas pasiruošimu?
Vienareikšmiškai - ne. Pasiruošimo proceso pradžioje daugiau dėmesio skyrėme jaunosioms žaidėjoms, kadangi vyresnės ir labiau patyrusios žaidėjos buvo traumuotos arba turėjo svarbesnių reikalų (studijos, darbas ir pan.), o jų apsilankymas treniruotėse buvo itin retas. Pasiruošimo etapą aptemdė daugybė patirtų traumų ir sužalojimų, kurie neleido pilnai įgyvendinti draugiškų rungtynių ciklo. Vienos komandos lyderių P.Narbutaitė ir L.Gedminaitė dėl įtempto rinktinių bei „Gintros“ komandos rungtynių tvarkaraščio daugiau laiko praleido ne mūsų komandos gretose. Malonu, kad mūsų klubo dėka draugiškų rungtynių sąrašas buvo pakankamas įgauti tinkamą sportinę formą, tačiau faktas, kad kiekvienas rungtynes pradėdavome vis skirtinga sudėtimi neleido tinkamai susižaisti. Galiausiai pritūko vienų sudėtingų rungtynių, kurių metu galėtume treniruoti sezono metu reikalingas strategijas.


Po praėjusio sezono komanda atjaunėjo. Ko tikitės šiame sezone?
Be abejonės mūsų komanda atjaunėjo. Tai nutiko ne tik dėl to, kad komandos gretas papildė jaunesnės merginos, bet ir dėl to, kad vyresnės bei labiau patyrusios merginos dėl skirtingų priežasčių paliko komandą. Manau, kad šiame čempionate mūsų laukia sunkesni išbandymai ir dėl sustiprėjusių varžovų. Maždaug prieš mėnesį iki čempionato pradžios paaiškėjo, kad vienas iš konkurentų į medalius Lietuvos U-17 rinktinė dalyvaus čempionate. Nepaisant visų sunkumų mes  bandysime kiekvienose rungtynėse mesti iššūkį kiekvienam varžovui be išimties.


Kokios moterų futbolo perspektyvos Gargžduose ir Lietuvoje?
Drąsiai galiu teigti, kad moterų futbolo ateitis jau pradėta formuoti Gargžduose. Prieš kurį laiką klubo investicijos vystymuisi duoda vaisių - šiuo metu Gargžduose ir Doviluose 4 grupėse sportuoja apie 80 merginų. Džiugu, kad šiais metais A.Šimkevičiaus ir R.Kuprio treniruojama „Banga B“ komanda jėgas išbandys I moterų lygoje, o dvi gausios bei itin perspektyvios S.Alsio ir L.Gedminto treniruojamos grupės pasiruošusios šturmuoti Lietuvos moterų futbolo olimpą. Nepaisant visų šių investicijų tenka pripažinti, kad moterų futbole merginų ateitis tiesiogiai prikalauso nuo studijų. Dažnai pilnametystės sulaukusios ir 12 klasių baigusios merginos studijuoti išvyksta į kitus Lietuvos miestus. Kas liečia Lietuvos lygį, tai neabejotinai daugiau klubų bei organizacijų turėtų drąsiau sekti „Bangos“ pavyzdžiu bei steigti naujas merginų grupes. Mano įsitikinimų šiuo metu A lygoje trūksta ne tik  gausesnio komandų skaičiaus, bet ir daugiau konkurencingų „Gintrai“ komandų.


Pirmadienį laukia pirma sezono dvikova prieš MFA „Žalgiris“ ekipą. Ką manote apie ją?
Visų pirma – tai bus pirmos oficialios rungtynės, o stadione susirinkusių sirgalių laukia intriguojanti kova. Tikėtina, kad mūsų varžovai daugiau kontroliuos kamuolį bei bandys išnaudoti savo išgirtą puolėją. Mes, savo ruožtu, stengsimės bet kokia kaina pelnyti tris taškus.

I LYGA
MA LYGA
   Komanda R +:- T
1  Palangos Palanga 28 64:36 61
2  Gargždų Banga 28 58:26 59
3  Vilniaus Vytis 28 51:28 54
4  Alytaus Dainava 28 57:27 52
5  Telšių Džiugas 28 56:35 50
6  Klaipėdos Koralas 28 50:43 46
7  Kėdainių Nevėžis 28 41:28 45
8  Kauno Stumbras B 28 46:30 39
9  Pakruojo Pakruojis 28 40:46 39
10  Panevėžio Panevėžys 28 45:44 37
11  Trakų Trakai B 28 37:44 33
12  Šilutės Šilutė 28 36:63 27
13  Tauragės Tauras 28 34:60 22
14  Vilniaus Žalgiris B 28 39:65 18
15  Utenos Utenis B 28 22:101 10
detali lentelė